Kamenná dlažba na terasu, kamenné obklady na terasu

Přírodní kámen je nejstarší a nejoblíbenější zpevňovací materiál. Přátelskou atmosféru vytvoří na terase kupříkladu béžově nebo načervenale zbarvené pískovcové dlaždice. Přirozeně působí dlaždice nepravidelného tvaru, které se mohou individuálně sesazovat do originálních vzorů a obrazců. Vyžaduje to však trochu zručnosti, neboť dlaždice se většinou musí těsně před položením ještě mírně upravit.

Kdo dává raději přednost dlažebním kostkám menší velikosti, může si zvolit kupříkladu povrch ze žuly, čediče nebo porfyru. Spáry mezi dlaždicemi či kostkami je možno vysypat štěrkem a umožnit tak rozrůstání některých rostlin. Jinou možností je nechat spáry dokonale vyschnout a poté je vyplnit betonem nebo umělou pryskyřicí. Tím se spáry utěsní, takže se dají dobře zametat a zároveň nebudou zarůstat mechem a plevelnými rostlinami.

Proč využít přírodní kámen?

Přírodní kámen je často používán jako kamenná dlažba především díky své pevnosti a odolnosti. Ale pro využití přírodního kamene hovoří i jeho další unikátní vlastnosti a to nejen mechanické. Velkou výhodou kamenné dlažby je její snadná údžba, ke které stačí pouze voda bez jakýchkoliv chemických přípravků.

Kamenná dlažba působí esteticky a nadčasově, díky své unikátní barevnosti, která se časem prakticky nemění. Dlažbu z přírodního kamene je možné použít jak v exteriérech, tak interiérech. Aplikovat jí lze do trávy, písku i betonu. Kamenná dlažba se využívá například na zápraží, terasy, venkovní schody, cesty, zahradní odpočívadla a zákoutí, vydláždění okolí bazénů nebo příjezdové cesty a parkovací plochy.

Realizace terasy z přírodního kamene

Kamenictví Znojmo, Brno

Přírodní kámen je jedinečný, umělé materiály ho nikdy nenahradí. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Patří například na podlahu, používá se jako obklad do koupelny, na pracovní desku v kuchyni, je vhodný na schody, parapety i umyvadla. Přírodní kámen je 100% bio materiál, krásný a luxusní. V interiéru se nejčastěji používá mramor, žula a travertin, který se nabízí v mnoha formátech a tloušťkách.

Na obklady a podlahy je vhodný i vápenec, pískovec. Přírodní kámen má i rozmanité povrchové úpravy – můžeme zvolit lesk, mat, kartáčovaný, opalovaný, patinovaný povrch, kámen štípaný či řezaný apod. Při výběru se tedy neomezujeme a spíše vybíráme podle vzorku, který se nám líbí a zaujme třeba odstínem, kresbou, probarvením, žilkováním apod.