Kamenné schody a schodiště, kamenné obklady na schody

Schody z kamene, krásné, elegantní, nikdy nepodléhající módě a zároveň velmi praktické. Vhodným výběrem kamene docílíte vysoké životnosti schodů, přičemž přirozená krása kamene zajistí, že se Vaše schody stanou jedním z dominantních prvků Vašeho interiéru.

Hlavní výhody použití kamene na schody

Velmi efektivně a zajímavě působí různá dekorativní obložení schodišť a to jak obložení schodů samotných, například kamennou dlažbou, tak i obložení stěn schodišť. Díky stejnému provedení na dlažbě a stěnách lze v chodbách docílit určité harmonie či vytvořit příjemný interiér tón v tónu. Příjemná je teplá písková barva, která ohřeje bílý studený interiér.

Schody a schodiště jsou často součástí obytné zóny. Jejich dekorace však díky omezenému prostoru často bývá nesnadná. Soustředit se můžeme na obložení stěn kolem schodišť, zde se nabízí mnoho kombinací a variant. Obložené stěny kolem schodišť pak doladí nástěnná světla, dřevěná či kovová zábradlí. Není nic více potřeba, prostor vypadá elegantně a nepotřebuje žádnou dodatečnou úpravu a péči po dlouhá léta.

Realizace kamenných schodů a nášlapů

Kamenictví Znojmo, Brno

Přírodní kámen je jedinečný, umělé materiály ho nikdy nenahradí. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Patří například na podlahu, používá se jako obklad do koupelny, na pracovní desku v kuchyni, je vhodný na schody, parapety i umyvadla. Přírodní kámen je 100% bio materiál, krásný a luxusní. V interiéru se nejčastěji používá mramor, žula a travertin, který se nabízí v mnoha formátech a tloušťkách.

Na obklady a podlahy je vhodný i vápenec, pískovec. Přírodní kámen má i rozmanité povrchové úpravy – můžeme zvolit lesk, mat, kartáčovaný, opalovaný, patinovaný povrch, kámen štípaný či řezaný apod. Při výběru se tedy neomezujeme a spíše vybíráme podle vzorku, který se nám líbí a zaujme třeba odstínem, kresbou, probarvením, žilkováním apod.