Kamenné podlahy, pokládka kamenných podlah

Kamenné podlahy vynikají mnoha praktickými přednostmi. Ve srovnání se všemi ostatními materiály podlahovin vykazuje kamenná podlaha nejvyšší únosné zatížení a nejmenší opotřebení. Drobné oděrky se navíc v kresbě a reliéfu podlahy snadno ztratí a často dodají podlaze punc autentičnosti.

Kamenné podlahy jsou vhodné všude tam, kde je na prvním místě snadnost údržby a odolnost proti vlhkosti a vysokým teplotám. Kámen se dlouho zahřívá, naproti tomu ale vydává teplo ještě dlouho poté, co jsme v místnosti přestali topit. Této vlastnosti akumulovat teplo lze výhodně využít v energeticky úsporných domech. Proto je kamenná podlaha velmi vhodná pro podlahové vytápění. Kamenná podlaha je jedním z nejhygieničtějších materiálů a je vynikajícím řešením pro alergiky a astmatiky. Roztočům neposkytuje prostor k přežití a je pachově neutrální.

Výhody kamenných podlah

Velkou výhodou kamenné podlahy je její dekorativnost - sama o sobě je významným prvkem v místnosti či venkovní aplikaci. Důležitá je ochrana kamenné podlahy proti mrazu, který jako jeden z mála vlivů může podlahu vážně poškodit, zvláště v kombinaci s vlhkostí.

U podlahy z kamene je velmi důležitá její odborná pokládka - manipulace s kamenem není snadná a může být při amatérské pokládce příčinou vzniku nerovností, spár a také úrazů. Proto svěřte pokládku kamenné podlahy zásadně zkušenému podlahářství. Naše podlahářství provádí prodej a pokládku podlah z kamene mnoha výrobců, tvarů, odstínů. Poradíme Vám při výběru vhodného materiálu a seznámíme Vás se způsobem údržby kamenné podlahy, aby se z ní jednou mohli těšit i Vaši prapotomci.

Fotografie realizovaných kamenných podlah

Kamenictví Znojmo, Brno

Přírodní kámen je jedinečný, umělé materiály ho nikdy nenahradí. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Patří například na podlahu, používá se jako obklad do koupelny, na pracovní desku v kuchyni, je vhodný na schody, parapety i umyvadla. Přírodní kámen je 100% bio materiál, krásný a luxusní. V interiéru se nejčastěji používá mramor, žula a travertin, který se nabízí v mnoha formátech a tloušťkách.

Na obklady a podlahy je vhodný i vápenec, pískovec. Přírodní kámen má i rozmanité povrchové úpravy – můžeme zvolit lesk, mat, kartáčovaný, opalovaný, patinovaný povrch, kámen štípaný či řezaný apod. Při výběru se tedy neomezujeme a spíše vybíráme podle vzorku, který se nám líbí a zaujme třeba odstínem, kresbou, probarvením, žilkováním apod.